Ognisko w ogrodzie – wszystko co musisz wiedzieć!

Paleniska w ogrodach stają się coraz bardziej popularne. Przedłużają czas, w którym możemy cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu, zapewniając przytulne miejsce podczas chłodnych wieczorów i poza sezonem. Ludzi zawsze przyciągało bezpieczeństwo, ciepło, atmosfera i potencjał kulinarny ogniska. Korzystanie z palenisk w ogrodzie jest nowoczesną i bardziej wygodną wersją ognisk sprzed lat. Dziś ludzie używają ogrodowych palenisk do spotkań towarzyskich, grillowania na świeżym powietrzu, a nawet jako atrakcyjny punkt centralny krajobrazu. Czasami ustawiają ognisko dla wygody poruszania się pomiędzy ważnymi obszarami zewnętrznymi. To miłe, gdy nasi goście mogą łatwo przejść od stołu jadalnego, basenu lub spa do ogniska i z powrotem. Inspiracje – miejsce na ognisko w ogrodzie, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jakie miejsce na ognisko w ogrodzie wybrać?

Przed podjęciem decyzji o rozpaleniu ognia w ognisku na świeżym powietrzu należy zastosować się do poniższych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo niezamierzonego pożaru lub obrażeń. Upewnij się, że średnica zewnętrznego ognia nie przekracza metra i 60 centymetrów wysokości. Utrzymuj paleniska w odległości co najmniej 3 metry od domu, roślinności lub czegokolwiek, co może się zapalić. Przenośne paleniska powinny być ustawione na niepalnej powierzchni, takiej jak płyty tarasowe lub beton. Nie należy ich ustawiać na drewnianych pokładach lub na trawie. Wokół paleniska należy zachować strefę bezpieczeństwa dla dzieci i zwierząt. Palić należy tylko czyste, suche drewno. Miej sprzęt gaśniczy łatwo dostępny do użycia. Powinien on zawierać łopatę i dwa wiadra wody, naładowany wąż ogrodowy lub gaśnicę. Upewnij się, że pożar jest stale obserwowany przez osobę dorosłą, aż do jego całkowitego ugaszenia.

Jak zrobić kamienny krąg na ognisko?

Użyj grabi lub innych narzędzi do wyrównywania i usuwania chwastów, kamieni i wygładzania wyboistej, nierównej ziemi, aby uzyskać płaską, solidną powierzchnię. Przejdź na następny poziom bezpieczeństwa i wykop płytką dziurę, usuwając wierzchnią warstwę gleby. Chcesz wykopać umiarkowaną, głęboką dziurę w samym środku koła, które będzie otoczone kostką brukową. Pamiętaj, by uważać na te kłopotliwe linie energetyczne! Połóż betonowe kostki brukowe w okręgu. Spróbuj użyć okrągłego rusztu do grilla jako miary podczas układania kostki brukowej. Następnie kontynuuj układanie kostki brukowej w okręgu. Możesz ułożyć stos, pozostawiając szczelinę między każdym z nich lub ułożyć kostki obok siebie. W zależności od tego, co chcesz, możesz zrobić większy lub mniejszy dół. Jeśli używasz kratki jako prowadnicy, po prostu ułóż wokół niej warstwy kostki brukowej, aby wyglądała jak tarcza słoneczna z promieniami. Teraz nadchodzi część piaszczysta. Nałóż warstwę piasku na dno i ubij do poziomu. Nie musisz używać tylko piasku albo – żwir działa równie dobrze. Przykryj środek dołu grubą warstwą piasku/żwiru. Gdy piasek jest już gotowy, kontynuuj swoje zadanie układania. Ułóż tyle kostek brukowych wokół koła. Możesz zbudować mur tak wysoki, jak tylko masz ochotę, ale upewnij się, że wokół płytkiego wykopu znajdują się co najmniej dwie warstwy. Wsyp drugą warstwę piasku do okręgu, całkowicie przykrywając pierwszą warstwę.

Idealne szwedzkie ognisko

Ognisko szwedzkie to efektowny sposób, który zachwyci wszystkich Twoich sąsiadów. Jak rozpalić ten typ ogniska? Wysoki, szeroki, mocny pień należy ustawić na ziemi jak krótki słup. Idealnie jest umieścić go na piasku, ziemi lub żwirze, aby zapewnić solidną podstawę i zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia. Upewnij się również, że w pobliżu nie ma nisko wiszących gałęzi drzew. Przy pomocy pilarki łańcuchowej lub ręcznej należy wyciąć trzy duże szczeliny, rozmieszczone w równych odstępach, mniej więcej w trzech czwartych długości pnia, aby utworzyć gwiazdkę. Zbierz wszystkie kawałki drewna powstałe w wyniku cięcia. Można je wykorzystać do rozpałki. Na wierzchu kłody, w miejscu gdzie rozpocząłeś cięcie, umieść trochę miękkiej, suchej rozpałki. Na wierzchu rozpałki połóż równomiernie małe, suche gałązki, tekturę, korę lub inne podobne materiały, które możesz rozłożyć opuszkami palców. Chcesz, aby łatwo się zapalały, ale paliły się dłużej niż rozpałka. Rozważ również umieszczenie na szczycie rozpałki kilku grubszych gałązek, które mogą palić się nieco dłużej niż reszta. Rozpal dolną warstwę swojej rozpałki ze wszystkich stron. Następnie usiądź wygodnie i patrz jak się pali. Gdy stos rozpałki będzie się palił, zacznie spadać w dół w szczeliny twojej gwiazdki, którą wyciąłeś. Tak ma się stać. Kłoda będzie chronić płomień, a dym będzie się ulatniał z góry, pozwalając ogniu rosnąć w górę od środka.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.