Tradycyjne płoty czy ogrodzenia modułowe

Mieszczuch jadąc na współczesną wieś wyobraża sobie, że zobaczy obrazek, jak z reymontowskich Lipiec. W wyobraźni mieszczucha jawią się drewniane chatki kryte strzechą i drewniane płoty, w których od upływu czasu przechylają się sztachetki. Taki mieszczuch jest w błędzie, bo polska współczesna wieś jest bardzo nowoczesna. Wzdłuż drogi stoją murowane domy często o architekturze rezydencjonalnej, do których nie można zajrzeć, bo chroni je równie nowoczesne ogrodzenie modułowe.

Na naszych wsiach przeważają ogrodzenia modułowe, które są bardzo estetyczne i proste w wykonaniu. Ogrodzenia modułowe różnych rodzajów w zależności od gustu mieszkańców posesji lub architektury budynku. Na naszych wsiach widać, jak ogrodzenia modułowe ewoluują.

Czy na wsi preferowane są ogrodzenia modułowe drewniane

Nic bardziej mylnego. Mieszkańcy wsi myślą ekonomicznie i praktycznie. Preferują ogrodzenia modułowe trwalsze i łatwiejsze w montażu. Takie ogrodzenia modułowe, które oprą się warunkom atmosferycznym takim jak: mróz, deszcz, śnieg, mgły czy promieniowanie UV. Takie warunki spełniają ogrodzenia modułowe metalowe, betonowe lub to, które najbardziej pasuje do wiejskiego otoczenia, czyli ogrodzenie z bloczków łupanych. Ogrodzenia modułowe drewniane mimo, że materiał poddawany jest impregnacji nie może konkurować trwałością z betonowymi lub metalowymi.

Ogrodzenia modułowe metalowe zdobywcą polskiej wsi

Gdy rzuci się okiem po naszych wsiach widać, że ten model góruje nad innymi. Takie ogrodzenie składa się ze specjalnych paneli ogrodzeniowych, osadzonych w ramie. Ogrodzenia modułowe metalowe są ażurowe, ale można wybrać szerokość paneli, tak by były bardziej lub mnie przezierne. Kolorami wiodącymi są antracyt lub czerń, ale ostatnio modne stały się ogrodzenia modułowe metalowe w wersji do złudzenia przypominające drewno. Ogrodzenia modułowe metalowe są impregnowane, aby nie uległy korozji. Impregnatem jest ocynkowanie i malowanie proszkowe. Ogromną zaletą tego wariantu jest cena, która jest niższa od innych wariantów i nie drenuje kieszeni mieszkańców wsi. Mieszkańcy wsi chwalą ten rodzaj ogrodzenia również za nieskomplikowaną formę montażu. Jednak wybierając wersję z podmurówką decydują się na montaż przez wykwalifikowanych specjalistów.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.