Hurtownia styropianu — jak tanio kupić styropian?

Zarówno budowa domu, jak i remont mieszkania bardzo często wiąże się z zakresem prac termoizolacyjnych. Wraz z rosnącymi kosztami energii za ogrzewanie w okresie zimowym oraz chłodzenie w gorące wakacyjne dni, coraz więcej osób chce wybrać wysoki poziom termoizolacji domu czy mieszkania, który pozytywnie wpłynie na obniżenie kosztów związanych z utrzymaniem optymalnej temperatury przez cały rok. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się jaki rodzaj styropianu warto wybrać, by obniżyć rachunki za ogrzewanie oraz gdzie go kupić, sprawdź koniecznie ten wpis.

Odpowiedniej jakości termoizolacja w postaci płyt styropianowych czy wełny mineralnej, jest tak samo ważna, jak dobrej szczelność okien, dlatego warto kompleksowo podejść do tematu oszczędności związanych z inwestycją w dom, który będzie dobrze izolowany pod względem termicznym.
W przypadku termoizolacji ścian najczęściej spotkamy możliwość wyboru jednego z dwóch rodzajów materiału. Mowa tu oczywiście o wełnie mineralnej i styropianie, który jest ogólnym określeniem zarówno na płyty EPS, XPS i PIR.

Rodzaje styropianu — EPS i XPS

W ofercie producentów styropianu możemy rozróżnić jego kilka głównych kategorii. Najprostszym jednak podziałem będzie sposób wytwarzania gotowej płyty. Tu do wyboru mamy styropian ekspandowany (EPS) i styropian ekstrudowany (XPS). Główną różnicą między styropianem EPS i XPS jest sposób ich wytwarzania.
Styropian ekspandowany powstaje przez spienienie granulatu polistyrenu, z którego powstaje duży blok styropianu. Dopiero na kolejnym etapie blok styropianu jest cięty na finalnej wielkości płyty. Tak stworzone płyty styropianu ekspandowanego mają zdecydowanie mniej zwartą strukturę od styropianu XPS, przez co cechują się mniejszą twardością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Właściwości te, są jednak rekompensowane przez bardzo niską cenę gotowego materiału. Sprawdź: Rodzaje styropianu — EPS i XPS.

Styropian ekstrudowany (XPS) powstaje natomiast przez umieszczenie granulek polistyrenu w formie, która jest wielkości gotowej płyty styropianowej. Dzięki temu, podczas procesu spienienia, granulki nabierają finalny kształt płyty, bez konieczności ich cięcia do gotowego elementu. Dzięki ominięciu procesu cięcia oraz oparciu procesu produkcji o niewielkiej wielkości formy otrzymujemy spójny materiał termoizolacyjny o bardzo dobrych właściwościach wytrzymałościowych i hydrofobowych. To właśnie spójność formy i większa gęstość materiału termoizolacyjnego sprawia, że styropian XPS zapewnia lepsze właściwości termoizolacyjne niż ta sama grubość styropianu EPS.

Styropian biały i grafitowy

Kolejnym bardzo często spotykanym podziałem styropianu jest oczywiście zestawienie jego właściwości z uwagi na kolor. Tu do dyspozycji mamy styropian biały i grafitowy, które różnią się nie tylko kolorem, ale i właściwościami izolacyjnymi. Z uwagi na zawartość grafitu w procesie spieniania styropianu, nabiera on zdecydowanie ciemniejszego koloru. Sam grafit znacząco wpływa na polepszenie właściwości termoizolacyjnych styropianu, dlatego przy zastosowaniu tej samej grubości płyt, możemy otrzymać lepsze ocieplenie ścian, jeśli wybierzemy styropian szary (grafitowy). Warto jednak wspomnieć, że styropian grafitowy, ze względu na swój kolor pochłania o wiele więcej energii w słoneczny dzień, przez co jego zewnętrzna powierzchnia może nagrzać się do wysokich temperatur, czego efektem będzie wybrzuszenie się płyty. Dlatego podczas ocieplenia domu z wykorzystaniem szarego styropianu, należy zadbać o odpowiednie zacienienie elewacji. Pozwoli nam to uniknąć nie tylko zdeformowanych wizualnie płyt, ale również nieszczelności w samych łączeniach płyt między sobą czy elewacją budynku.

Hurtownia styropianu online

Szukając styropianu w dobrej cenie, warto sprawdzić możliwość zakupu styropianu w sklepie online, takim jak styropian-sklep.com, gdzie możemy otrzymać materiały termoizolacyjne w atrakcyjnej cenie. Dużą zaletą hurtowni styropianu online, jest możliwość skorzystania z bezpłatnego transportu przy spełnieniu warunków zamówienia, które wskazują na minimum logistyczne, jakim jest 80 paczek wybranego przez nas styropianu. Do kolejnych zalet zakupu termoizolacji w hurtowni styropianu online jest możliwość dobrania wszystkich niezbędnych elementów do ocieplenia i wykończenia elewacji budynku. W jednym miejscu możemy nabyć styropian, kołki, zaślepki, kleje, siatki, tynki i kleje do styropianu.

Więcej na ten temat: Hurtownia styropianu online.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.